• Tüm Alışverişlerinizde Kargo Bedava! Aynı Gün Kargo.
  •  Sipariş Hattı: 0 (850) 241 14 15 
İpuçları

İpuçları

İpuçları

07 July 2020 23:45

Güvenli bir tatil gezisi için içiniz rahat olsun

Stressiz tatil sürüşü için on ipucu

25. Haziran 2020
Birkaç basit el hareketi ve bu LIQUI MOLY ürünleri istenmeyen duruşları ve pahalı onarımları önlemeye yardımcı olur
Birkaç basit el hareketi ve bu LIQUI MOLY ürünleri istenmeyen duruşları ve pahalı onarımları önlemeye yardımcı olur

Kesin olan bir şey var: 2020 seyahat yılı hiç olmadığı kadar farklı. Uçakla uzun mesafeli seyahat yerine, birçok kişi daha yakın yerlere seyahat etmeyi ve yolculuğa araba veya karavanla gitmeyi tercih edecektir. Bu arada, araba zaten Almanlar için en popüler seyahat aracıdır.

Yolculuğun arıza şeridinde bitmemesini sağlamak için tatile çıkmadan önce her şeyi kontrol etmek önemlidir. Bu on ipucu istenmeyen duruşları ve pahalı onarımları önlemenize yardımcı olacaktır:

Yağ seviyesini kontrol edin

Gösterge yanarsa, çok geç bıraktınız. En iyi fikir, tam olarak doğru yağı bulacağınızdan emin olmak için önceden Yağ Kılavuzumuza göz atmaktır. Maliyetleri düşüreceği için gitmeden önce petrol stoklamayı unutmayın: sonuçta, yolda satın alınan petrol genellikle çok daha pahalı olacaktır.

Motorlar için vitaminler

Tatil sürüşü genellikle uzun mesafeleri içerir, bu nedenle güvenilir bir motor şarttır. Katkı maddeleri çalışma özelliklerinin iyileştirilmesine yardımcı olabilir ve bir arızayı önlemenin en iyi yoludur. Enjeksiyon Temizleyici (benzinli motorlar için) veya Süper Dizel Katkı Maddesi (dizel motorlar için) burada çok uygun ürünlerdir.

Soğutma suyunu kontrol edin

Soğutma sıvısı eksikliği varsa, silindir kapağı contası sıcak havalarda kolayca yanabilir. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, sadece Soğutma Sıvısı Hazır Karışımımızı doldurun . Radyatörün sızmadığından emin olmak için Radyatör Durdurma Kaçakımızı ekleyin .

Ön cam silecek suyu seviyesini kontrol edin

Bizim Cam Temizleyici her zaman mükemmel görüş sağlar - ama soğutucu rezervuar ile silecek suyu kabı şaşırtmak için emin olun.

Klima sistemini kontrol edin

Uzun sürücüler sürücünün üzerinde çok fazla konsantrasyon gerektirir, ancak yüksek sıcaklıklar konsantrasyon kapasitesini azaltır. Bu nedenle çalışan bir klima sistemi çok önemlidir. Sadece temiz bir klima sistemi sağlayarak hoş bir iklim yaratacak ve mikropların yayılmasını önleyeceksiniz. Bizim Klima Yenile  bunun istenmeyen kokuları ortadan kaldırarak gelince etkilidir. Garajlar da LIQUI MOLY ekipmanlarını kullanarak sisteminizi profesyonel olarak temizleyebilir.

Frenleri kontrol edin

Fren hidroliği eksikliği varsa, bu fren balatalarındaki aşınma ve yıpranmanın sonucu olabilir. Herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için bir garaja baktığınızdan ve gerektiğinde onarım yaptığınızdan emin olun. Doğru fren hidroliğini yağ kılavuzumuzda bulabilirsiniz.

Lastik basıncını kontrol edin

Ayrılmadan önce bunu mutlaka kontrol edin ve üretici spesifikasyonlarının soğuk lastiklere atıfta bulunduğunu unutmayın - hızlı sürüyorsanız rakam çok daha yüksek olabilir. Üç milimetreden daha az diş izi kalan lastikler yolculuktan önce değiştirilmelidir.

Bir arıza durumunda

İlk yardım çantanızın son kullanma tarihini kontrol ettiğinizden emin olun. Bagajda bir uyarı üçgeni ve bir güvenlik yeleğinin yanı sıra en az bir lastik tamir kiti bulunmalıdır. Yedek bir tekerleğe veya en azından bir acil durum tekerleğine sahip olmak daha iyidir. Lastikte büyük yarıklar ve delikler olması durumunda, tamir seti çok az kullanılır.

Lastik Tamir Spreyi tüm ortak arabanın ilk delinme tamir ve karavan lastik ebatları için uygundur. Patlak lastikleri kapatır ve tekrar pompalar ve iç lastikli ve iç lastiksiz tüm lastik tipleri için uygundur.

 

Işıkları kontrol et

Gösterge ışıkları ve fren lambası da dahil olmak üzere çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için tüm ışıkları açın ve kapatın. Yedek sigortaları ve ampulleri yanınızda taşımak iyi bir fikirdir.

Kontrol tarihini kontrol edin

Tatilden uzaktayken bir sonraki hizmetin verilmesi gerekiyorsa, en iyi şey onu öne çıkarmaktır.

Yedek Yağ

Bizim 5W-30 Dolum Yağı kullanışlı 1 lt kap içinde araba ile seyahat ederken tatil gezileri boyunca çekmek için idealdir. Yağ göstergesi yanarsa, benzinli ve dizel motorlar için common rail ve birim enjektör teknolojisi de dahil olmak üzere tüm yıl boyunca kullanılan bir yağ mükemmel bir arkadaştır. Dahası, tanınmış araç üreticileri tarafından uygulanan en zorlu test gereksinimlerini aşıyor. Gemide olduğundan emin olun!